Proces w jaki powstają nasze zdjęcia nagrobkowe nie jest skomplikowany, aczkolwiek ta dziedzina fotografii (jak i inne jej gałęzie) wymaga nieco wiedzy, doświadczenia praktycznego i odpowiednich do tego urządzeń, aby poprawnie przenieść kolorystykę fotografii na porcelanę lub kryształ.

Pierwszym etapem procesu powstawania zdjęcia nagrobkowego jest przygotowanie zdjęcie przez grafika. Cyfrowa obróbka w tej klasie foto produktów jest najważniejszym krokiem i od tego momentu zależy efekt końcowy.
Ważne jest tutaj odpowiednia wiedza w zażądaniu barwami, ponieważ grafik musi właściwie przewidzieć w jakim stopniu tusz ceramiczny ulegnie zniszczeniu podczas wielogodzinnego wypału w piecu.

Materiał taki jak ceramika lub kryształ potrzebuję nawet 2-4 dni nieustannego wypalania w piecu elektrycznym o temperaturze nawet do 1100*C po to aby warstwa szkliwa, na której znajduje się fotografia, mogła się otworzyć i „wpuścić” fotografię w swoją strukturę a następnie zamknąć ją na wieki w wyniku stygnięcia. Tego typu metoda daje gwarancję odporności na warunki atmosferyczne takie jak: wysoka lub niska temperatura, duża ekspozycja na światło Słoneczne czy zarysowania mechaniczne…

Jak powstaje zdjęcie nagrobkowe