ZDJĘCIA NA POMNIK I NAGROBKI. FOTOGRAFIE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

JAKIE ZDJĘCIE NAGROBKOWE WYBRAĆ NA POMNIK?

ZDJĘCIE NA PORCELANIE, CZY FOTOGRAFIĘ NA KRYSZTALE? KOLOROWE, CZY CZARNO-BIAŁE? Z PASKIEM ZŁOTYM?

Takie pytania stoją przed naszymi klientami, którzy zamawiają fotoceramikę nagrobkową. Zdjęcia nagrobkowe wyprodukowane w RIVER FOTO są wiecznotrwałe, czyli odporne na warunki atmosferyczne (szkodliwe działanie promieni słonecznych, deszcz, mróz) i jeśli nie zostaną uszkodzone mechanicznie, przetrwają długie lata. W związku z ich trwałością, zdjęcie na pomnik wykonuje się raz, nie ma potrzeby go później zmieniać, poprawiać. Pociąga to za sobą dylemat jakie zdjęcie wybrać?

JAKI NAGROBEK WYBRAĆ?

Przede wszystkim odpowiedź zależna jest od koncepcji, jaką mamy na pomnik. Tutaj z pomocą przychodzą kamieniarze, którzy posiadają szeroką ofertę nagrobków z kamieni naturalnych: granitowych, marmurowych, piaskowych. Dostępne są także nagrobki z konglomeratów, czy też z lastriko. Wybór kamienia na pomnik to pierwszy etap, następnie należy zdecydować o kolorze kamienia. obecnie dostępna oferta kamieniarska jest bardzo szeroka, jednak większość osób wybiera kolory klasyczne takie jak czarny, szary, butelkowa zieleń, czy odcienie bordowego i rudego.

Zdjęcia na pomnik a cena?
Jeśli już jesteś zdecydowany sprawdź naszą ofertę:

JAKIE ZDJĘCIE WYBRAĆ NA POMNIK?

Pierwsza decyzja dotyczy wyboru materiału: porcelana czy kryształ/szkło? Największą popularnością wśród klientów cieszą się zdjęcia na porcelanie. Klasyczne, owalne w rozmiarze 8×11 cm lub 9×12 cm. W ostatnich latach coraz większe uznanie klientów zyskują zdjęcia w krysztale, przede wszystkim prostokątne z fazą oraz proste. Wielu klientów przy wyborze fotografii nagrobkowej kieruje się klasyką, a więc wybiera najbardziej popularne materiały, rozmiary i kształty. Druga grupa klientów kieruje się wręcz odwrotną zasadą: wybierają kształty mniej typowe, np. serca, książki, papirusy, czy też płytki dekorowane. Klientom, którzy nie są pewni, radzimy wybrać kształt i rozmiar bardziej klasyczny, ponieważ brak przekonania do nietradycyjnej porcelanki może spowodować, że za kilka lat narazimy się na dodatkowe koszty podczas wymiany zdjęcia, które przestało się podobać.

JAKI ROZMIAR ZDJĘCIA NAGROBKOWEGO WYBRAĆ?

W tej kwestii sugerujemy kierować się zdjęciem wyjściowym do fotoceramiki. Zawsze staramy się uczulać naszych klientów, aby pamiętali, że zdjęcie na porcelanie jest reprodukcją. Jeżeli jakość zdjęcia wyjściowego jest bardzo słaba, fotoceramika również nie będzie wyraźna. W takim przypadku radzimy wybierać mniejsze kształty. Rozciągnięcie zdjęcia o słabej jakości na ceramikę w dużym rozmiarze raczej nie spotka się z satysfakcją klienta. Wtedy lepiej wybrać inne zdjęcie lub mniejszy kształt.

CZARNO-BIAŁE, KOLOR, SEPIA CZY KOLOROWANKA?

Po podjęciu decyzji o materiale, kształcie i rozmiarze, należy wybrać kolor. Tutaj radzimy kierować się dostępnymi zdjęciami. Jeżeli jedyne zdjęcie, jakie zostało nam po osobie zmarłej jest niezbyt dobrej jakości, sugerujemy, aby jak najmniej ingerować w grafikę. Wielu naszych klientów wybiera zdjęcia kolorowe ze względu na inne odczucia w odbierze takiego zdjęcia – wydaje się ono bardziej naturalne. Przypominamy jednak, że fotografia nagrobkowa wykonywana jest farbami ceramicznymi, które nie zawsze są w stanie idealnie odwzorować cyfrowe zdjęcie wyjściowe.

JAKIE ZDJĘCIE NA POMNIK WYBRAĆ?

Krótko podsumowując nasze rozważania na temat wyboru fotoceramiki na pomnik, sugerujemy zacząć od wyboru nagrobka. To on często dyktuje wygląd fotografii nagrobkowej. Następnie należy zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać – czy idziemy w tradycję i klasykę, czy jednak zależy nam na wyróżnieniu zdjęcia. Kluczową sprawą jest wybranie zdjęcia dobrej jakości. To od jakości zdjęcia wyjściowego zależy, czy fotoceramika będzie spełniała Państwa oczekiwania. Wybór koloru, zmiany tła, ubrania i profilu należy dobrać do oczekiwanego rezultatu pamiętając, że czasem warto skorzystać z zasady: im mniej, tym więcej.

DOSTĘPNE WYMIARY ZDJĘĆ NA POMNIK:

  • 7x10cm
  • 8×10 cm
  • 8×11 cm
  • 9×12 cm
  • 10×13 cm
  • 11×15 cm
  • 13×18 cm

Zdjęcie na pomnik na porcelanie